cena odstránenie graffitiPrvé dva roky sme s manželom žili v panelovom byte. Na veľké sťažovanie to síce nebolo, aj keď dve izby a dieťa k tomu, raj v žiadnom prípade nepredstavovali. Potom však opäť zasiahol život a muž musel – ako najstarší syn – riešiť problém s vážne chorým otcom, ktorý ostal v celom dome sám.

Viete, ako to býva. Blízka, nanajvýš „dobroprajná“ rodina, v tom od začiatku hľadala kadečo, ale muž má celkom šťastnú povahu, a tak v tomto smere nič neriešil a nechal veci bežať. Byt sme prenajali a presťahovali sa k jeho otcovi, aby mal oporu a každodennú starostlivosť.

Trvalo to ďalšie tri roky, no osud napokon veci rozsekol – tak ako vždy – a v dome sme ostali sami. Našťastie, muž bol dostatočne predvídavý, a tak sme z predaného bytu bez stresu vyplatili nedočkavé príbuzenstvo a začali premýšľať ako sa pohneme ďalej. 

Chválabohu…

ako odstrániť graffitiChválabohu, dom nebol v zlom stave, ale dajaké menšie úpravy a šikovné ruky potreboval. Postupne sme to síce spoločnými silami zvládli, aj keď deti už boli dve. To podstatné sme dokončili asi pred rokom, napriek tomu, že garáž nahradzovalo parkovanie vo dvore.

Pravdu-povediac, mňa takéto provizórium nijako zvlášť netrápilo, keďže miesta bolo dosť a autu je to vlastne jedno. Manžel mal ale celkom iný názor a snažil sa presadiť stavbu garáže aspoň raz do mesiaca, čo narážalo na moje prísne riadenie rodinného rozpočtu.

Nakoniec však manželova šťastná hviezda opäť jasne zasvietila. Kdesi sa mu podarilo vyhrabať starú prefabrikovanú garáž, ktorých ešte vidno kade-tade plno. Keďže cena sa prehltnúť dala a na dvore miestp bolo, muž jedného dňa tu betónovú krabicu dovliekol. S kamošmi ten betónový zázrak umiestnil „na večné veky“ a po tvári sa mu rozlial úsmev.

Postupne…

čím odstrániť graffitiPostupne si ju zveľadil. Dal do poriadku vonkajšie steny aj strechu a v ktorýsi víkend nasmeroval auto do novej rezidencie. Čo už, mama mi vždy vravela, že chlap potrebuje svoju hračku, aby bol od neho pokoj. Takže muž trávil veľa času v garáži – s autom, či bez neho – a mne sa na dvore podarilo posadiť aj zopár ruží, čo bola dobrá správa.

A keď sa už zdalo, že mám s garážou na dlhý čas pokoj, prišlo to piatkové ráno. Vyšla som na chodník, lebo bolo treba zájsť na poštu. Periférne sa mi síce čosi nezdalo, ale hrabala som sa v kabelke, takže do očí mi to celkom neudrelo. Až pri ceste naspäť, po druhej strane chodníka, mi ostala pred nosom vidieť stena našej garáže a časť fasády domu.

Bleslo mi hlavou, že to predsa nie je možné, aby niekto mal z takejto neskutočnej úbohosti radosť. Časť fasády domu aj steny garáže boli pokryté nezmyselnými čmáranicami dajakých bezduchých sprejerov, čo mohlo v nezainteresovanom pozorovateľovi vzbudzovať dojem, že tu žijú dajaké čudné existenice. Skrátka, bolo to príšerné.

Muž…

najlacnejšie odstránenie graffitiMuž to zrejme tiež zaregistroval, keďže klial ako dlaždič a s telefónom pri uchu chodil po dvore a nervózne fajčil. Keď skončil, vbehol bez slova do domu a o chvíľu sedel pri počítači. Asi po piatich minútach začal so mnou konečne hovoriť.

Kamoš mu vraj po telefóne odporučil odskúšanú špecializovanú firmu A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorá graffiti likviduje, ale tiež dokáže steny ochrániť dajakým účinným náterom a sprejeri nemajú nárok. Zároveň ma manžel poprosil, že by som mohla s tou firmou dohodnúť všetko ostatné, lebo on už nemá veľa času a musí bežať po svojom.

Ok, kývala som rukou. To je naša domáca klasika, pomyslela som si s trpkým úsmevom. Takže som si popoludní sadla ku kompu a prešla si všetko potrebné, nech reku viem, čo nám tá spoločnosť A SERVIS LIPKA ponúka. Hlavne ma zaujímalo, či nie sú príliš drahí a aké výsledky sa dajú od nich čakať.

Prvé…

prípravky na odstránenie graffitiPrvé, čo ma zaujalo bol fakt, že A SERVIS má okolo svojho mena nesmierne veľa kladných ohlasov, reakcií, pozitívnych skúseností klientov a najrôznejších poďakovaní alebo recenzií. To vo mne vzbudzovalo potrebnú dôveru a istotu, že som sa zrejme ocitla na správnej adrese.

V tomto pocite ma posilnili aj prvé informácie. Dozvedela som sa, že firma A SERVIS LIPKA je jedinou profesionálnou firmou u nás, ktorá svojim zákazníkom garantuje nielen plnú funkčnosť ponúkanej metódy čistenia graffiti plus následnej ochrany fasád a stien, ale zároveň aj najnižšiu aktuálnu cenu na trhu.

Graffiti nielen odstraňuje a čistí, ale realizuje aj následne ochranné nátery alebo antigraffiti nástreky. Klientom – okrem iného –  ponúka tiež tzv. Systém čistých budov, čo zahŕňa prevenciu, kvalitnú antigraffiti ochranu a rýchle odstránenie i toho najmenšieho, nového graffiti znečistenia.

Čo sa…

kvalitné odstránenie graffitiČo sa týka čistenia graffiti na atypických povrchoch, napríklad mramor, žula, prírodný kameň, teraco, ti dokáže sprejová farba prenikať veľmi hlboko do štruktúry materiálu. Aj preto nie je technologicky práve ľahké jej dokonalé a konečné odstránenie.

V prípade, že sa graffiti nakoniec podarí odstrániť, môžu na ploche ostať tzv. tiene. Jediným schodným riešením vtedy býva povolať odbornú firmu, ktorá sa práci s kameňom venuje systematicky a dlhodobo. Takýto kameň sa potom musí kryštalizovať, teda celkom zbaviť nerastu vrstvy zasiahnutej farbou.

V prípade, že firma A SERVIS LIPKA odstraňuje plochy graffiti na štruktúrovaných omietkach a bežných typoch fasád, musí klient počítať s tým, že s likvidáciou fľakov po sprejových farbách, bude treba odstrániť aj časť pôvodnej farby na fasáde.

V týchto…

kto odstráni graffitiV týchto prípadoch sa postupuje tak, že farby samotného graffiti špecialisti vyčistia, či skôr zjemnia, a to až na úroveň „tieňa.“. Potom takéto miesto zatrú vopred namiešanou fasádnou farbou, ktorá sa odtieňom blíži k tej pôvodnej, čo je práca pre skutočných odborníkov.

Mnoho klientov, ešte v prvotnom hneve a strese, zatrie graffiti farbou hneď na začiatku. To nie je dobrý postup. Graffiti začne vplyvom počasia a chemických procesov pomaly presvitať a objaví sa znovu. Klient teda nedosiahne očakávaný výsledok, a nakoniec bude potrebné zavolať profesionálnu pomoc.

Proces odstraňovania graffiti sa dá realizovať v prípade, ak teplota neklesne pod 10 stupoňov. Ale jedným z najlepších riešení ako ochrániť povrch pred nežiadúcim znečistením býva antigraffiti ochrana. Tento špeciálny náter navyše fasádu ochráni aj od bežného znečistenia z okolia a nečistotám účinne zabráni, aby prenikali do samotnej fasády.

Spoločnosť…

odstránenie graffiti z fasádySpoločnosť A SERVIS LIPKA neustále prízvukuje že komplikáciám pri odstraňovaní graffiti sa dá predísť nanesením špeciálnej antigraffitovej ochrany. Hlavnou a v praxi spoľahlivo overenou prednosťou je záruka stopercentnej ochrany pred novými graffiti.

Uvedená ochrana predstavuje progresívnu a modernú technológiu pracujúcu s nanočasticami. Roztok, či náter aplikovaný na fasádu, účinne bráni vsiaknutiu spreja do podkladu. Takže následné odstraňovanie takýchto farieb býva podstane jednoduchšie a darí sa aj bez nežiaducich obrysov alebo tieňov.

A navyše, ak si zákazník nechá ošetriť fasádu svojich stien špeciálnym antigraffiti náterom, následné odstraňovanie nových graffiti spoločnosť A SERVIS poskytuje už len za miniumum ceny. Samozrejmosťou tiež je, že súčasne býva obnovená aj ochranná vrstva.

Tento…

odstránenie graffiti z betónuTento špeciálny ochranný systém predstavuje jediný spôsob, ako zaručiť odstránenie graffiti bez poškodenia alebo viditeľnej zmeny pôvodnej farby podkladu. Pri hladkých povrchoch firma bežne nanáša 3 vrstvy ochrany. Ak ošetruje štrukturované, pórovité a nerovné plochy, doporučuje šesť až dvanásť vrstiev náteru. 

Moderný a účinný antigraffiti náter – AGO – sa aplikuje v niekoľkých vrstvách, a to vzhľadom na štruktúru ošetrovaného povrchu. Naniesť ho možno na rôzne druhy povrchov, dokonca i na plasty. Technologicky správne nanášanie náteru býva ale priamo závislé od okolitých atmosférických podmienok.

Náter AGO je možné naniesť aj na zložitejšie typy povrchov ako napríklad marmolit. Keď však bol takýto povrch znečistený bez antigraffiti ochrany, nie je už technologicky možné graffity dokonale odstrániť. Vtedy neostáva nič iné, len naniesť novú vrstvu marmolitu.

Antigraffiti…

odstránenie graffiti z tehálAntigraffiti služby sú vhodné nielen pre rizikové plochy na budovách, ktoré sú až príliš často zneužívané sprejermi. Zároveň ich ale možno vnímať ako vysokoúčinnú ochranu stien, fasád a stavieb v blízkosti frekventovaných ciest alebo tovární, kde býva agresívne atmosferické znečistenie naozaj veľmi vysoké.

V prípade, že spoločnosť A SERVIS LIPKA realizovala antigraffiti náter alebo nástrek budovy na akejkoľvek stavbe alebo fasáde v Českej republike, na Slovensku alebo v Rakúsku, príde odstrániť nové graffity už do dvoch týždňov. Koniec-koncov, táto podmienka servisného čistenia a odstraňovania graffitov býva súčasťou Zmluvy o dielo.

Odstránenie graffitov na odbornej báze je dôležité aj z pohľadu spomínaného konceptu „Systém čistých budov.“ Dlhoročná prax jasne ukázala, že ak sa novovzniknuté graffiti podarí odstrániť rýchlo, sprejeri to v okolí jednoznačne zaregistrujú. Je im rýchlo jasné, že steny a fasády v tejto oblasti sú chránené antináterom. Takže začnú hľadať svoj priestor inde.

Na…

ochrana pred graffitiNa druhý deň, hneď skraja, som teda do firmy A SERVIS LIPKA zavolala, keďže informácie, ktoré sa mi podarilo preštudovať boli viac ako uspokojivé. Prvý kontakt ma v mojom tušení len utvrdil. Slečna na druhej strane telefónu pôsobila milo, ústretovo a bola dokonale zorientovaná v ponuke, službách i postupoch, ktoré spoločnosť poskytuje.

Navyše, pri zadávaní objednávky nebol so sobotňajším termínom ani ten najmenší problém, čo svedčilo o charaktere a profile firmy viac, ako čokoľvek iné. Manžel totiž počas týždňa doma veľmi nebýva, a naznačil mi, žeby rád videl ľudí z A SERVIS pri práci. Ok, všetko sme teda pohodlne dohodli na sobotu dopoludnia.

O tri dni neskôr manžel vítal zamestnancov A SERVIS pri bráne nášho domu, samozrejme, presne na čas, bez akéhokoľvek meškania. Spolu si pozreli fasádu domu aj garáže a kvitovali, že sme graffiti sami nijako nečistili a nehľadali spôsob, ako ho narýchlo prekryť inou farbou.

Obaja…

antigraffitová ochranaObaja pracovníci však neviedli s mužom ktovieako dlhé debaty. A to i napriek tomu, že on by si určite veľmi rád pokecal. Keďže ho poznám lepšie ako seba. Často v tomto smere tromfol i mňa, čo už je naozaj výkon, keďže ja mám prítomnosť ľudí a spoločnosť rada a rozhovorom sa nijako nevyhýbam. 

Takže debata sa nekonala, muž sa pobral za inou robotu a páni sa pustili do čistenia. Mali po ruke všetko potrebné, a tak sa celkom dobre pozeralo, ako im to spolu odsýpa. Napokon, každý ich krok, pohyb a postoj prezrádzali, že majú túto prácu dokonale zažitú. Stena garáže aj fasáda domu sa začali pomaličky vracať tam, kde boli pred pár dňami.

Na samom začiatku pracovali so svojou špeciálnou chémiou, aby sa plochy zbavili tých sprejerských nezmyslov. Z ich strany to bolo veľmi presné, precízne a dokonale naučené, takže čoskoro ostal po farebných fľakoch len akýsi neurčitý tieň.

Priznám…

AGO na všetky povrchyPriznám sa, že mi pri pohľade na tie steny celkom odľahlo, lebo som mala veľké obavy, či tie agresívne čmáranice vôbec zmiznú. Páni si dali naozaj poriadne záležať a venovali tým farbám dostatok času a pozornosti. Takto dôkladne ošetrenú plochu následne pretreli vopred namiešanou farbou, ktorá takmer presne kopírovala pôvodný odtieň.

Keď sa  plocha fasády aj steny garáže celkom vysušila, naniesli zamestnanci A SERVIS LIPKA špeciálny ochranný antigraffiti náter AGO. Vlastne to bolo trochu magické, keďže na ploche vytvoril neviditeľnú, ale mimoriadne odolnú ochranu. Ako nám potom povedal jeden z pracovníkov, plochy garáže a domu ostanú pre sprejerov „zakázaným územím…“

Vo chvíli, keď obaja zamestnanci firmy A SERVIS LIPKA s prácou skončili, spadol nám s mužom kameň zo srdca. Steny vyzerali skvele a prvotný stres bol preč. Manžel veľmi trefne poznamenal, že lepšie a odbornejšie riešenie sme ani dostať nemohli.

Nový…

rady ako odstrániť graffitiNový odtieň fasádnej farby síce jemne naznačoval, kde graffiti bolo, ale vedeli sme to akurát my a tí, ktorí okolo stien pred pár hodinami prešli. Napokon, je celkom pochopiteľné, že po roku, či dvoch nikto netrafí presný odtieň farby, ktorá bola vystavená slnku, dažďu a vetru.

Tak, či tak, výsledok práce spoločnosti Čistenie, odstraňovanie grafitov bol perfektný a vysoko profesionálny. Antigraffiti náter sa stane bariérou, ktorú sprejeri už neprekonajú. A ešte niečo. Vďaka antigraffiti AGO náteru ostane naša fasáda dokonale ochránená aj pred rozvíreným prachom, špinou z ulice alebo atmosferickými nečistotami. Proste, ďalší skvelý bonus naviac.