Košice okna, umývanieS priateľkou sme zrejme mali ohromné šťastie, že sme sa pred niekoľkými rokmi vôbec našli. Obaja sme totiž z takmer rovnakého cesta. To, čo má rád jeden, zbožňuje aj druhý. Spoločne trávime voľno, dovolenky, víkendy. Dokonca pracujeme v podobne zameraných profesiách, takže sme sa doma ešte nikdy nenudili.

Okrem týchto kladov a spoločných väzieb, nás asi dva roky spája o spoločné bývanie. Ten byt nám spadol doslova z neba, keďže sme kvôli bývaniu uvažovali dokonca o presťahovaní do iného mesta. Skrátka, byt som takmer zázračne podedil v rámci širšej rodiny bez toho, žeby tomu niečo vopred nasvedčovalo. Koniec-koncov, detaily nie sú zvlášť dôležité.

Ako som už povedal, máme s partnerkou spoločného hrozne veľa, a tak sme sa veľmi rýchlo dohodli, že byt po mojej starej tete len trochu upravíme, aby sme v jeho priestoroch ponechali pôvab minulej elegancie a stratených časov.

Takže na svojom mieste ostal nábytok, koberec, veľa starých a pôvabných detailov. Okrem iného sme nemenili ani dvere, okná, či podlahy. Ale aby to teraz nevyzeralo príliš romanticky a knižne. To, čo sme mali v tom čase na nové bývanie ušetrené, bolo pripravené na našu vysnívanú cestu po európskych galériách umenia.

Znie to asi trochu strelene, no sme takí, a tak nás od našich radostí a snov sotva niečo odradí. Napokon, byt nemá nohy, neutečie a jeho postupná premena predsa nie je vylúčená, hmm? A tak sme sa jedného dňa pekne-krásne spakovali. Rozlúčili sa s priateľmi a rodinou, a keďže intinerár predpokladal, že sa vrátime asi po pol roku, zamávali sme so slzou v oku.

Košice umývanie okien

Byt ostal v opatere partnerkinej sestry. Koniec-koncov, občas bolo treba vyvetrať, vybrať poštu, postarať sa o kvety a dohliadnuť na všetky detaily v okolí. V práci sme si síce vzali neplatené voľno, ale keďže obaja píšeme a publikujeme, boli sme vlastne zamestnaní on-line, a to aj počas tejto túžobne vyzeranej cesty.

 

A potom nastal dlho očakávaný deň…

A potom nastal dlho očakávaný deň D a my sme konečne za sebou nechali byt, mesto aj všetko ostatné. Priateľkina sestra s nami však bola v pravidelnom kontakte, takže sme mali po ruke toľko aktuálnych, horúcich informácií, že ma občas – bezmála hriešne – napadlo, či sme vôbec vyrazili mimo Bratislavu. Ale to len medzi nami…

No, ale ako sa zvykne hovoriť, aj priveľa dobrého má svoj očakávaný koniec, takže zhruba po pol roku sme dorazili na rodnú hrudu. Niežeby sme sa už na svoje miesta netešili, božechráň, no život umeniachtivých tulákov nás celkom pohltil, a tak nebol návrat domov práve to, čo nás oboch lákalo najviac.

Už keď sme sa v predsieni unavene a zaprášene vybaľovali, bolo nám viac-menej jasné, že náš byt je – podľa starostlivých slov priateľkinej sestry – v absolútnom poriadku, pravda, až na tie nešťastné okná z ulice. Zaujímalo nás teda, čo sa okolo okien udialo.

ako na umývanie okien

Po pravde, žiadna sláva. Susedia nad nami robili v byte rekonštrukciu, a okrem iného, menili okná. A tak popri bežnom prachu a špine z ulice, dostali naše okná poriadny „prídel“ od stavbárov. Už pri prvom pohľade mi ich bolo ľuto, a tak som chcel priateľke dajako pomôcť. Naozaj vyzerali všetky žalostne, navyše premenené fŕkancami od malty, sem-tam silikónu, riadne zaprášené, celkom opustené.

Partnerka ma však nečakane, aj keď celkom príjemne prekvapila. Momentálne je vraj umývanie okien, naviac v takomto dezolátnom stave, to posledné, čo by si želala. Mali by sme si nájsť dajakých profíkov a bude s nimi pokoj. Naviac, tie ubohé okná určite umyjú oveľa rýchlejšie a kvalitnejšie, takže okrem dajakých euráčov, ušetríme podstatne viac.

Nóó, nemusela mi to práve dvakrát hovoriť, lebo poskakovať okolo špinavých okien nie je  práve moja šálka kávy. Takže som si večer otvoril fľašu suchého vína a začal hľadať tých najlepších medzi lepšími. Poviem vám, že som sa nestačil čudovať, keď sa mi na vyhľadávači začala čoraz viac objavovať upratovacia a čistiaca firma A SERVIS LIPKA.

 

Nielenže mala okolo svojho mena…

ako na výškové umývanieNielenže mala okolo svojho mena a odvedenej práce more kladných recenzií, ohlasov, poďakovaní a rôznych uznanlivých slov, ale jej celkový profil a firemný charakter ma rýchlo zaujal a presvedčil. Začal som teda pátrať na okolitom webe ešte viac a ešte hlbšie, aby som sa vo svojom prvotnom pocite a predbežnej voľbe utvrdil.

Takže, spoločnosť A SERVIS LIPKA sa už vyše dve desaťročia profesionálne venuje upratovacím a čistiacim službám a získala skvelé meno v Česku, na Slovensku, ale aj v Rakúsku a Nemecku. Počas týchto rokov neustále zdôrazňuje ľudské a technické kvality jej firemného zázemia, ktoré sa stali základom pre úspech jej služieb.  

Pre svojich klientov ponúka široké spektrum upratovacích činností. Medzi ne napríklad patria odborné a vysokokvalitné práce spojené s čistením okien, sklenených fasád, interiérových sklenených stien a podobne. Na profesionálnej úrovni realizuje umývanie, čistenie a špecifické leštenie, a to aj na ťažko prístupných miestach alebo vo výškach.

Pre spoločnosť a jej zamestnancov bolo a ostáva nezastupiteľným prvkom jej každodenného snaženia, práve premyslené a cielené využívanie najmodernejších technológií a stabilne vysoká úroveň komunikácie medzi klientom a jej pracovníkmi.

Ůspešnou technológiou, ktorú firma zákazníkom ponúka, patrí – okrem iného – aj originálny systém umývania okien a výkladov, ich precízne čistenie a leštenie. Zamestnanci A SERVIS LIPKA realizujú údržbu okien a sklenených plôch v domácnostiach, v rôznych typoch kancelárskych budov, priemyselných objektoch alebo na atypických stavbách.
firma na výškové umývanie
Dokonale funkčná a praxou overená technológia sa dá bez väčších problémov použiť na silne znečistené, až takmer „nevyčistiteľné“ okná, napr. na stavbách, ale aj v bežnej, celkom štandardnej domácnosti, ktorá zvykne svoje okná ošetrovať len zopár ráz ročne.  
 

 

Z pohľadu klienta je oproti iným upratovacím firmám…

Z pohľadu klienta je oproti iným upratovacím firmám potrebné zdôrazniť jeden málo známy fakt. Je ním skutočnosť, že spoločnosť A SERVIS LIPKA na oknách neumýva len sklenené tabule! Žiaľ, aj dnes jestvujú firmy, ktoré si umývanie okien zúžili len na okenné sklo, pričom sa tvária, že vykonávajú vysokoprofesionálne čistenie. V takýchto „prazvláštnych“ prípadoch klamania klienta sú slová celkom zbytočné.

Upratovacia a čistiaca firma A SERVIS LIPKA ale ošetruje okná svojich klientov komplexne. Vyčistí vždy celú konštrukciu okna, takže primeranej opatery sa dočkajú nielen všetky sklá, ale aj samotné rámy a parapetné dosky. Tento poctivý a časom preverený postip obsahuje viacero stabilných prvkov.

Napríklad hovorme o dosť ošemetnej téme, ktorá je obecným postrachom, teda umývaní a čistení okien po stavbároch. Zrejme ich podobu väčšina z nás zažila na vlastné oči, takže bližší popis nie je potrebný. Hrubá vrstva ťažkého prachu, špina, voda, fŕkance po stavebných materiáloch, kúsky malty, silikónu, občas dajaká tá škvrna po farbe.

čisté okná

V takomto prípade sa musí pri samotnom čistení počítať so známym slovným spojením, že na hrubé vrece patrí hrubá záplata. Nie, nikto takéto okná nevymení za nové, ani ich preventívne nerozbije, je však nevyhnutné, aby sa tá hrubá vrstva špiny najprv odstránila, keďže na takéto nečistoty len chemický prostriedok a voda nestačia.

Výdatnú pomoc pracovníkov A SERVIS-u ponúka v týchto situáciách pevná, ostrá škarbka. Vďaka nej sa plocha zbaví hrubých nečistôt, aby sa dala pripraviť na umytie roztokom teplej vody a špeciálnej čistiacej chémie. Samotný roztok dostal pôvabné meno – rozmyvák. S jeho pomocou je potom umytý a vyčistený každý kút okna. Rozmyvák je navyše šetrný, a preto netreba mať obavy, žeby ním boli okná dajako poškodené.

Ďalej nasleduje práca s pružnou gumovou stierkou. Pozor, nejde o banálne zotretie vody, ale dôležitý prvok práce. Vysvetlenie? Leštiace prípravky na skle vytvárajú šmuhy a mapy. Aj preto by na oknách nemali zostať zbytky starého leštidla. Jestvuje totiž riziko, že jeho stopy vystúpia na povrch umytého okna a práca sa tak výrazne znehodnotí.   

 

Firma A SERVIS preto zo zásady…

šmůhy na oknách
Firma A SERVIS preto zo zásady nepoužíva žiadne chemické prípravky. Spolieha len na preverenú techniku tzv. suchého leštenia. Srdcom tohoto procesu je len  výkonná sila svalov a použitie suchej, dokonale savej bavlnenej textílie. Okná sú potom týmto spôsobom leštené tak dlho, pokým neostanú žiarivo čisté.

Kladné ohlasy zákazníkov firmu A SERVIS presvedčili, že akékoľvek okná ošetrené a vyleštené „suchým spôsobom,“ vydržia čisté podstane dlhšie. Nečistoty sa na vyleštených sklách neusadia tak ľahko, ako keď boli okná ošetrené bežným chemickým leštidlom.

V tejto súvislosti je potrebné vedieť, že každé chemické leštidlo vytvára na skle špecifický druh povlaku, ktorý sa časom začne chovať ako lepivá plocha. Na oknách sa potom rýchlo zachytáva nová špina a prach.

Avšak po ukončení procesu suchého leštenia spoločnosť A SERVIS ponúka klientom ešte iný, ozaj zaujímavý a moderný prvok ochrany okien, ktorý premení bežné umytie a vyleštenie na malý alchymistický zázrak. V zásade ide o špeciálne ošetrenie okien alebo veľkých sklenených plôch s pomocou odborného postupu tzv. hydrofóbnej impregnácie.

Ťažisko tejto ojedinelej, originálnej metódy spočíva v tom, že nanesením nano impregnácie sa dajú umyté okná oveľa lepšie ochrániť pred novým znečisťovaním, pričom sa ich následná údržba stáva skôr príjemnou formalitou.

Keď je proces suchého leštenia dokončený, zamestnanci A SERVIS-u na okná nanesú vrstvu spomenutej nano impregnácie. Celá plocha sa nechá následne zaschnúť, čo väčšinou trvá zhruba dvadsať minút. Na takto pripravený povrch sa vzápätí opatrne nanesie hydorfóbna impregnácia GlasProtect.

 

Novozniknutá nanovrstva…

šmůhy na oknáchNovozniknutá nanovrstva je potom ešte jedenkrát starostlivo vyleštená do vysokého lesku. Úspornosť, efektívnosť a vysoká účinnosť takéhoto technologického postupu spočíva v obecne oceňovanom fakte, že pri nasledujúcom umývaní okien už netreba siahnuť po iných čistiacich prostriedkoch, keďže postačí len čistá voda.

Dôvod býva veľmi prostý a nanajvýš zaujímavý. Účinná a špeciálne vyvinutá nanovrstva prostriedku GlasProtect totiž spoľahlivo zabezpečuje jedinečný proces zhlukovania všetkých nečistôt do akýchsi guľôčok. Takto nazbieraná špina sa potom – kontinuálne – samospádom alebo vonkajšími poveternostými vplyvmi  celkom ľahko dostáva mimo okna.

K tomuto procesu je treba ešte poznamenať, že likvidácia nových nečistôt na sklenenej ploche nezanecháva žiadne stopy ani fľaky, čo je ďalším, vítaným bonusom daného procesu. Nano impregnácia navyše dokáže spoľahlivo a bez vedľajších účinkov, zabrániť aj vzniku vodného kameňa, plesní alebo rôznych druhov škvŕn.

Firma A SERVIS  zdôrazňuje, že takto ošetrené plochy sú potom dostatočne chránené aj pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia, čo bráni ich predčasnej materiálovej degradácii a zmenám základných vlastností. Zákazníkom spoločnosť poskytuje na nano vrstvu záruku 2 roky a garantuje stopercentnú účinnosť náteru. Celková životnosť a účinnosť je však 4 až 5 rokov.

Zrejme už nemusím zdôrazňovať, ako sme sa s našimi „ťažko skúšanými“ oknami napokon dopadli. S ľuďmi z firmy A SERVIS som získal vynikajúci pocit už po prvých slovách v telefóne. Príjemné vystupovanie, úsmev, vynikajúca znalosť služieb a všetkých potrebných detailov. To všetko jasne signalizovalo, že sme v tých najlepších rukách.

Ešte pár slov na okraj, aj keď je v tomto prípade dôležitých. Ceny za služby vo firma A SERVIS LIPKA sa na prvý pohľad zdajú byť o niečo vyššie ako je na trhu bežné, ale to trvá len do chvíle, keď si človek na vlastné oči overí, čo pre firmu znamená skutočná kvalita a profesionalita každého zamestnanca.  

 

Naplánovali sme si teda umytie okien…

Naplánovali sme si teda umytie okien v celom byte, a nielen tých najviac postihnutých.  Prirodzene, objednávka zahŕňala aj nano impregnáciu, keďže umývanie okien bolo pre nás dvoch vždy nemilou, ale keď povinnou jazdou. Práca ľudí z A SERVIS-u trvala niekoľko hodín, avšak keď bolo po všetkom, vedeli sme, že naše okná vyhrali v lotérii prvú cenu.

Boli krásne čisté, žiarivé, proste dokonale umyté a precízne vyleštené. Nech ste potom pátrali akokoľvek zvedavo, umyté bolo naozaj každučké miestečko, čo svedčilo nielen o dokonalom know-how firmy Košice okna, umývanie, ale aj poctivom prístupe týchto profesionálov.  

A nano impregnácia? Funguje skvele a parádne šetrí peniaze aj čas. Dnes nemáme s partnerkou ani tieň pochybností, že firma A SERVIS LIPKA patrí na trhu k lídrom v oblasti upratovania, pričom dispciplína „žiarivo čisté okná“ nepochybne patrí k jej majstrovským výkonom. Napokon, skúste sami a radi nám dáte za pravdu.