umývanie okien cena za m2S manželom sme spolu tri roky a z toho dva sme fungovali v režime podnájmu. Poviem vám, nebola to žiadna radosť, zdieľať trojizbový byt s ďalšou dvojicou, ale ako sa zvykne hovoriť, čo človeka nezabije, to ho posilní. Našťastie, išlo o našich spolužiakov zo školy, no i tak sme o seba často zakopávali a niekedy aj silili do ranných úsmevov.

Samozrejme, že sme deň za dňom hľadali riešenie v podobe vlastného bývania, no na svete sú aj jednoduchšie veci, však? Navyše sme si dali podmienku, že nebudeme kupovať žiadnu novostavbu a nechceme stavať vlastný dom. Obaja sme skôr túžili po zabývanom mieste, najlepšie niekde blízko centra, kde má život svoj rytmus a pravidelnosť.

Napokon sa na nás usmialo šťastie, ktoré si však dávalo poriadne na čas. Manžel v ten deň prišiel domov a už vo dverách sa mu akosi podivne leskli oči. Aj keď mal trochu šarmantne nakúpené, stále ešte vládol jazykom. Údajne strávil pár ostatných hodín s istým priateľom, ktorý mu dal fantastickú ponuku.

O mesiac…

cena umývanie okienO mesiac-dva vraj odchádza za hranice a potrebuje predať byt v staršej časti mesta. Nie je to síce žiadna mega rezidencia, ale pri troche trpezlivosti a primeraných investíciách sa z toho naisto podarí urobiť príjemné bývanie pre mladú rodinu.

Detaily vynechám, lebo o dva dni sme bytom už prechádzali a mali pocit, že sa nám práve sníva. Vážne nešlo o výstavý priestor, keďže muž, čo ho predával bol výtvarník a večný rebel. Takže isté partie bytu dostávali poriadne zabrať. Nám sa však zdalo, že krajšie štyri steny ešte na svete nikto nepostavil.

Väčšie zmeny potrebovala najmä kupeľňa, kuchyňa a remeselníkov pýtali steny aj podlahy. Také tie bežné veci ako príšerne špinavé okná, popraskaný lak na dverách alebo poničené žalúzie, nemalo cenu ani spomínať. Spočítané a podčiarknuté, takáto šanca sa človeku ponúka snáď raz za život, takže sme po nej tvrdo skončili a už ju nepustili.

Veľkým…

cenník umývanie okienVeľkým šťastím a „rodinnou“ výhodou bolo, že manžel nikdy nemal obe ruky ľavé, a tak sme si prevažnú väčšinu zmien a opráv mohli dovoliť zrealizovať vo vlastnej réžii. Nielenže sme tak značne ušetrili, ale mali sme všetko pod úplnou kontrolou, takže človek nemusel stáť majstrom za chrbtom.

Mojou – ženskou – parketou boli najmä upratovacie a čistiace práce. Chodila som preto po byte s vedrom, kefou v ruke a šatkou na hlave, ale hlavne s narastajúcim pocitom radosti, že onedlho sa to všetko skončí a my budeme konečne vo svojom a sami za seba.

V jedno ráno ma napokon čakali okná, ktorých nebolo práve málo. Keďže staršie byty sa s plastovými oknami príliš nemusia. Bola som však plná energie a chuti, a tak mi to spočiatku išlo celkom od ruky. No v miestnosti, kde bol predtým atleliér bývalého majiteľa sa začali problémy. Sklá boli čímsi polepené, voda to nebrala a žiletka mi tancovala medzi prstami.

Podobné…

výškové prácePodobné problémy som mala aj v kuchyni a menšej izbe. Nakoniec sa ukázalo, že maliar si na sklo lepil svoje skice alebo vytváral nalepeným kartónom prítmie, takže okná získali poriadny prídel lepidla z izolepy, či dajakej tuby.

Keď ma manžel videl, ako sa s tými sklami morím a riskujem aj zdravé prsty, vyhlásil, že dajaká úspora mu za toľko stresu a strachu nestojí. Skrátka prenecháme tie naše polepené okná profíkom a bude, doložil rozhodne. Mlčala som a neprotestovala, keďže muž mal pravdu, teda aspoň v tomto prípade.

Na druhý deň ma zavolal k počítaču, vraj našiel celkom dobrý tip. Na monitore svietila firma A SERVIS LIPKA, s.r.o. ktorá sa už dvadsať rokov profesionálne venuje upratovacím a čistiacim službám, pričom má výborné meno v Česku, na Slovensku, ale aj v Rakúsku a Nemecku.

Zaliala…

výškové umývanie okienZaliala som nám teda obom kávu a sadla si manželovi. Mám rada, keď viem, do čoho idem, takže ma zaujímal najmä spôsob akým firma A SERVIS vyčistí aj naše okná. Hneď na úvod ma veľmi povzbudilo množstvo poďakovaní, kladných ohlasov a recenzií spojených so službami tejto spoločnosti. Považujem to za dôležité znamenie, ktoré vypovedá o danej firme hádam viac, ako kadajaké naleštené obrázky a marketingové reči. 

Spoločnosť A SERVIS zdôrazňovala, že klient je pre jej snaženie tým najdôležitejším prvkom, pričom zároveň vyzdvihovala ľudské a technické kvality jej zázemia, ako základ pre každodenný úspech jej služieb. Tieto myšlienky ma len utvrdili v názore, že touto voľbou nemôžeme šliapnuť vedľa. 

Firma ponúka široké spektrum upratovacích činností. Napríklad odborné a vysokokvalitné práce spojené s čistením okien, sklenených fasád, interiérových sklenených stien a pod. Na profi úrovni realizuje ich umývanie, čistenie a špecifické leštenie, a to aj na ťažko prístupných miestach alebo vo výškach.

Vo…

ako vyleštiť oknáVo svojom obore patrí A SERVIS už dlhé roky k absolútnej špičke v regióne celej strednej Európy. Takže s jej kvalitne odvedenou prácou bývajú spokojní zákazníci v niekoľkých krajinách. Trvalá a oceňovaná dôvera klientov vychádza predovšetkým z energie jej zamestnancov, ktorí sú skúsenými a zdatnými odborníkmi.

Ako sama spoločnosť konštatuje, kľúčovým a nezastupiteľným prvkom kažodenného snaženia je tiež premyslené a cielené využívanie najmodernejších technológií a stabilne vysoká úroveň komunikácie medzi klientom a jej pracovníkmi.

Vyhľadávanou a úspešnou technológiou, ktorú firma ponúka patrí aj originálny systém umývania okien a výkladov, ich precízne čistenie a leštenie. Zamestnanci A SERVIS zvládajú údržbu okien a sklenených plôch v domácnostiach, v rôznych typoch kancelárskych budov, priemyselných objektoch alebo na atypických stavbách.

Overená…

ako vyleštiť okná bez šmúhOverená a dokonale funkčná používaná technológia sa bez problémov použiť ako na silne znečistené, a takmer „nevyčistiteľné“ okná, napr. na stavbách, ale aj v bežnej štvorčlennej domácnosti, ktorá okná čistí iba niekoľko ráz do roka.

Dôležitým rozdielom oproti iným upratovacím firmám je fakt, že A SERVIS neumýva na oknách len sklenené tabule. Je s podivom, že ešte aj dnes jestvujú firmy, ktoré si umývanie okien zúžili len na okenné sklo. Bližší komentár k takémuto „profesionálnemu“ prístupu niektorých podnikavých podnikateľov, je na tomto mieste zbytočný.

Naproti tomu upratovacia a čistiaca firma A SERVIS LIPKA ošetruje okná svojich klientov vždy komplexne. Umyje a vyčistí celú viditeľnú konštrukciu, takže opatery sa dočkajú nielen sklá, ale aj samotné rámy a parapetné dosky. Táto preverená technológia stojí na niekoľkých základných prvkoch.

Ako…

ako na umývanie okienAko príhodný príklad nám môže poslúžiť čistenie okien po stavbároch. Na takýchto oknách vidno už zďaleka vrstvy prachu, špinu, fŕkance a fľaky po malte, stierke alebo farbách. Samotnému umývaniu preto musí predchádzať veľmi precízne a starostlivé mechanické odstránenie týchto hrubých nečistôt.

Škrabkou bývajú okná zbavené zvyškov po stavebných materiáloch a takto sa pripravia na umytie roztokom teplej vody a čistiacej chémie. Roztok firma označuje ako „rozmyvák.“ Chemický prípravok kvalitne a spoľahlivo vyčistí každý milimeter okna, pričom je však nanajvýš šetrný a sklo, ba ani rám nijakým spôsobom nepoškodí. Z okien býva odstránený všetok prach, nečistoty a mastnota, čo je pre dobrý výsledok kľúčové.

Po fáze dôkladného umytia nasleduje práca s pružnou gumovou stierkou. Aj keď by sa zdalo, že ide o banálne zotretie vody, technologicky je tento úkon dosť dôležitý. Prečo? Leštiaca kozmetika na skle vytvára šmuhy. Aj preto by na oknách nemali ostať žiadne zbytky starého leštidla. Jestvuje totiž riziko, že stopy leštidla vystúpia na povrch umytého okna a odvedená práca sa tak výrazne znehodnotí.  

Aj…

čím umyť oknáAj preto firma A SERVIS nepoužíva žiadne chemické leštidlá. Spolieha len na preverenú techniku tzv. suchého leštenia. Jeho jadro tvorí sila svalov a použitie suchej bavlnenej textílie.

Okná sú týmto postupom leštené tak dlho, pokým neostanú žiarivo čisté. Iste, fyzicky je to  obsluhu náročnejšie, ale konečný výsledok býva absolútne presvedčivý.

Dlhoročné ohlasy zákazníkov firmu A SERVIS presvedčili, že okná ošetrené a vyleštené „suchým spôsobom,“ vydržia čisté podstane dlhšie. Nečistoty sa potom na sklách neusadia tak ľahko, ako keď boli okná vyleštené bežným chemickým leštidlom.  

Dôležitá…

prípravky na umývanie okienDôležitá poznámka. Akékoľvek chemické leštidlo vytvára na umytom skle veľmi špecifický druh povlaku, ktorý sa po istom čase začína chovať ako neviditeľná priehľadná lepivá plocha. Na umytých oknách sa preto začne rýchlo zachytávať nový prach a rôzne nečistoty.  

Praktické skúsenosti a chemické zákonitosti klientom ukazujú, že kúpa leštidla býva v podstate celkom zbytočným krokom a nenávratnou investíciou. Overený a bezchybne fungujúci postup tzv. suchého leštenia, preto predstavuje spoľahlivú záruku vysokej stálosti vyleštených sklenených plôch.

Akonáhle sa skončí proces leštenia firma A SERVIS LIPKA ponúka svojim zákazníkom ďalší, obzvlášť inšpirujúci a technologicky moderný prvok. Jeho odbornou aplikáciou je tak možné už raz vyčistené a vzorne vyleštené okná dostať na celkom novú, prekvapivú úroveň. 

Ide…

ako odstrániť polepy z okienIde o špeciálne ošetrenie okien alebo veľkých sklenených plôch s pomocou presne určeného odborného postupu tzv. hydrofóbnej impregnácie. Prirodzene, že tento ojedinelý systém sa dá realizovať aj vo výškach alebo na ťažko dostupných miestach.

Ťažisko tejto špecifickej, ojedinelej ošetrujúcej metódy spočíva v tom, že presným nanesením nano impregnácie je možné už raz umyté okná ochrániť a posunúť na úplne novú, podstatne vyššiu kvalitatívnu úroveň.

Po procese suchého leštenia pracovníci A SERVIS na plochu okien nanesú vrstvu nano impregnácie. Plocha okna sa nechá následne ďalších dvadsať minút pomaly zaschnúť. Na takto špeciálne pripravený povrch skla sa vzápätí nanesie a veľmi starostlivo rozotrie hydorfóbna impregnácia GlasProtect.

Vzniknutá…

umývanie zimných záhradVzniknutá nanovrstva je potom pracovníkmi ešte jedenkrát precízne vyleštená do vysokého lesku. Efektívnosť, úspornosť a mimoriadne vysoká účinnosť tohoto postupu spočíva v skutočnosti, že pri nasledujúcom umývaní okien nie sú potrebné žiadne čistiace prostriedky.

Upratovacia firma alebo aj samostatný zákazník si po nejakom čase proste vystačia s umytím okna obyčajnou, čistou vodou. Dôvod? Špeciálna, veľmi účinná aplikovaná nanovrstva GlasProtect následne spoľahlivo zabezpečuje jedinečný proces zhlukovania všetkých nečistôt do akýchsi guľôčok.

Takto nazbieraná špina sa potom samospádom alebo vonkajšími poveternostými vplyvmi  celkom ľahko dostane mimo okna. K procesu je treba poznamenať, že likvidácia nových nečistôt na sklenenej ploche nezanecháva žiadne stopy ani fľaky, čo je mimoriadne výhodné. Nano impregnácia dokáže zabrániť aj vzniku plesní, vodného kameňa alebo škvŕn od hrdze.

Takto…

umývanie výkladovTakto ošetrené sklenené plochy sú potom dostatočne chránené aj pred škodlivými vplyvmi UV žiarenia, čo účinne bráni ich predčasnej materiálovej degradácii a zmenám vlastností.

Firma A SERVIS LIPKA poskytuje svojim zákazníkom na aplikáciu nanovrstvy GlasProtect záruku dva roky. Pričom garantuje 100-percentnú účinnosť. Predpokladaná celková životnosť a účinnosť je však 4 až 5 rokov.

Systém nano impregnácie GlasProtect realizovaný firmou A SERVIS pre zákazníka predstavuje naozaj výnimočný, moderný produkt, ktorý dokáže spoľahlivo a dlhodobo udržiavať okná vzorne čisté a žiarivé, a to bez potreby ich ďalšieho umývania a leštenia. 

Asi…

umývanie presklenných stienAsi je ľahko uhádnuť, ako to sa našimi polepenými oknami v rekonštruovanom byte dopadlo. S firmou A SERVIS som bola spokojná už po prvom telefonáte, keďže slečna bola usmiata, pohotová, veľmi milá a dokonale znalá služieb, ktoré spoločnosť poskytuje.

Pravda, cena sa zdala byť trochu vyššia ako priemer, ale kvalitné veci nezvyknú byť z lacného kraja. Po troch dňoch k nám dorazili dvaja zamestnanci A SERVIS dali sa do práce. Opäť príjemní, dobre naladení a skúsení. Ničím sa nezdržiavali, neviedli prázdne reči a boli plne sústredení na svoje úlohy.

Nechali…

umývanie lodžiíNechali sme umyť okná v celom byte, pričom sme sa rozhodli aj pre nano impregnáciu tých, ktoré si to zaslúžili. Všetko trvalo zopár hodín. Keď páni skončili, bolo mi jasné, že náš čas, peniaze aj čakanie sa naplno zúročili. Okná vyzerali fantasticky.

Nano impregnácia sa po čase prejavila v tom najlepšom svetle, takže dnes nemám najmenšie pochybnosti, že profesionálne umyté okná „dokáže“ len jedna spoločnosť na našom trhu – Žilina okna, umývanie. Aj preto vám ich služby rada odporúčam a verím, že s výsledkom budete spokojní práve tak, ako my dvaja s manželom.