ako vyčistiť koberecPokiaľ ide o zamestnanie, nie som ten typ „prelietavca,“ ktorý mení pracovné miesto vždy, ak sa pred ním ukáže lepšia a výhodnejšia možnosť alebo vyskočí dajaký ťažko riešiteľný problém. Snažím sa iba riadiť heslom, že všade na svete máva chlieb dve kôrky a ľudia ostávajú ľudmi, bez ohľadu na firmu v ktorej pracujú.

V našej IT firme som platným členom tímu viac ako sedem rokov. Dúfam, že v zamestnaní sa siedmy rok nepovažuje za kritický, tak ako v manželstve, a preto plánujem na svojom mieste aj naďalej ostať. Nakoniec, firma si za tento čas prešla už kadečím a mne bola dopriata možnosť vidieť a zažiť všetko z prvého radu.

Spomínam si na naše prvé priestory v dvoch malých kanceláriách, čo bol vlastne starý byt jedného zo šéfov. Potom na prvé sťahovanie do väčšieho a prvý veľký úspešný kontrakt. Ktorý nás ako firmu posunul o poriadny kus vyššie. Koniec-koncov, vymýšľať a dávať dokopy počítačové hry, býva neustály boj o získanie vyššieho levelu.

Naša…

čím vyčistiť koberecNaša IT firma, však nie sú výlučne iba jej kmeňoví zamestnanci, ale tiež veľký počet externistov, a to najrôznejšieho zamerania. Muzikanti, výtvarníci, historici alebo kostyméri, odborní poradcovia. Skrátka, posádka ako pri tvorbe poriadne veľkého filmu.

Občas sa preto vo vedení snažíme zorganizovať spoločnú, dokonale free žúrku, kde by sa všetci aspoň raz za čas videli, spolu stretli, čo-to popili, zjedli, a hlavne mali kúsok voľného času bez horiacich termínov a povinností. Taká psychohygiena v priamom prenose.

Nedávno sme niečo podobné pripravili aj v novom sídle firmy. Žúrku sme tentoraz spojil aj s oslavou vstupu silného finančného investora, takže dôvod na naše stretko bol dvojnásobný a viac ako zaujímavý. Podľa odhadov sa nás malo zísť požehnane, a tak sme využili celú budovu, pričom sme ju zároveň aj takto netradične pokrstili.

Stavba…

ako odstrániť škvrny na koberciStavba sídla totiž ešte stále voňala novotou, aj keď sme sa v nej – už ako firma – celkom zabývali. V istom smere sme mali aj kus šťastia, že nám vyšlo super počasie, takže sa dal čiastočne využiť aj priestor záhrady, i keď ešte nebola celkom dokončená a na niečo podobné pripravená. Ale takéto detaily v tej chvíli nikto neriešil.

Piatok podvečer sa teda naša veľkolepá párty rozbehla a mne to po čase pripadalo, že som účastníkom novodobého sťahovania národov, keďže v budove a okolo nej sa sťažka našiel pokojnejší kút pre debatu alebo pohár vína s kolegami. Napriek tomu bola nálada skvelá a ľudia sa bavili spontánne.

S postupom čase hlúčiky pomaly redli, ľudia sa rozchádzali a tesne pred svitaním sa vytrácali poslední mohykáni, ku ktorým som patril i ja. Všetko sme nechali tak, napokon v sobotu mala prísť cateringová firma a dať veci do poriadku. Žiaľ, mal som to všetko generálne na povel, a tak mi bolo jasné, že sa asi veľmi nevyspím, keďže isté povinnosti sa delegovať nedajú.

Popoludní…

starostlivosť o svetlý koberecPopoludní som teda dorazil a prebehol budovu. Šťastím je, že sa u nás nefajčí, takže priestor nezískal odér štvrtej cenovej. Čo ma ale dorazilo, boli vzhľad koberca na druhom poschodí. Nemal som o niečom takom ani najmenšiu potuchu, takže ma to fakt dostalo.

Zrejme sa niekomu podarilo vyliať nešťastne pohár červeného vína a kúsok vedľa tohoto desivého fľaku bola iná, tentoraz mastná mapa. Niečo podobné, aj keď menej odpudivé som našiel i vo vedľajšej miestnosti. Takže ma čakal stres a víkend v pokluse.

Vedel som, že takéto čistenie treba nechať na profíkov, a tak som vzal do ruky mobil a prebehol svoj adresár. Z osobnej skúsenosti – zažitej pred časom vo vlastnom byte – mi bolo úplne jasné, že firemné koberce jednoducho nenechám napospas extrakčnej metóde. Ktorá kobercom čistotu nedopraje ani náhodou.

V mobile…

údržba koberceV mobile som natrafil na firmu A SERVIS LIPKA a ďalej som už nemal o čom uvažovať. Zažil som raz ich prácu naživo a všetko v ich podaní malo charakter profesionality, odbornosti a vysokej kvality. To viete, také veci si človek zapamätá.

A teraz to hlavné. Spoločnosť A SERVIS pri čistení kobercov využíva strojovú hĺbkovú metódu, ktorá sa so spomenutým extrakčným čistením nedá ani zďaleka porovnávať. Práve ma napadlo. Viete aké sú medzi týmito dvoma metóodami rozdiely? Koniec-koncov, ako informácia sa to môže hodiť, pre každého, nie?

Takže po poriadku. Firma Čistenie kobercov Žilina služby spojené s čistením kobercov realizuje s pomocou strojovej kotúčovej metódy, známej tiež ako hĺbkové strojové čistenie. Tento spôsob ošetrenia a údržby koberca sa v praxi veľmi osvedčil a dnes vo svojom obore predstavuje absolútnu kvalitatívnu špičku.

Treba…

lacné čistenie kobercovTreba tiež povedať, že hĺbkové čistenie je podstatne účinnejšie a výhodnejšie ako spomínaná, ešte stále ponúkaná extrakčná metóda. A to aj napriek tomu, že odborníci, ale najmä mnohí klienti, už dlhší čas spoločne potvrdzujú, že tento systém ošetrovania sa na čistenie kobercov vlastne vôbec nehodí.

Koberce sú pri využití tejto metódy vo väčšine prípadov vyčistené len priemerne, až slabo a vizuálne ostávajú po konečnom vysušení značne nevzhľadné. Dokonca sa v mnohých prípadoch stáva, že koberec tento morálne opotrebovaný spôsob čistenia aj poškodí.

Extrakčný, teda mokrý systém, nedokáže pracovať až do hĺbky koberca a po vyschnutí ostávajú na jeho ploche nevzhľadné fľaky, ktorých odstraňovanie prináša zbytočné starosti a vynaložené prostriedky. Príčinou je zastaraný technologický systém čistenia, málo výkonné stroje a značne nekvalitná chémia, ktorá sa pri práci používa.

Firma…

najlacnejšie čistenie kobercovFirma A SERVIS LIPKA naproti tomu zákazníkom ponúka vysokú mieru odbornosti a široké znalosti využívaných, moderných technológií. Vyškolení špecialisti spoločnosti tak dokážu celkom presne určiť, aký druh čistiaceho prostriedku by mal byť na ten-ktorý typ koberca použitý a prečo. To je profesionálny prístup v praxi.

Navyše svojim odborným a otvoreným prístupom vždy dosiahnu, že výsledok sa zakaždým obíde bez rizika neprípustného a nepríjemného poškodenia koberca. Z pohľadu profesionálnej firmy predsa nie je možné, aby klient za svoje vydané peniaze znášal problém akejkoľvek nekvality, nebodaj chyby na hotovom koberci. 

Medzi ďalšie mínusy extrakčného čistenia, známeho aj ako „mokrá metóda,“ paradoxne patrí prítomnosť vody. Tento prístup mokrého čistenia technologicky využíva najmä energiu teplej vody a chemického čistidla. Samotná voda a trocha chémie skrátka nezvládnu vyčistiť koberec do hĺbky, takže sa do priestoru uvoľnia všetky nečistoty, alergény a mikroorganizmy.

Naproti…

ľahké čistenie kobercovNaproti tomu upratovacia spoločnosť A SERVIS LIPKA využíva pri svojej každodennej práci vysokovýkonný kotúčový stroj s rotačnými kartáčmi. Tento originálny stroj je voči každému kobercu nanajvýš ohľaduplný.

Je preto možné prehlásiť, že aj napriek svojej výnimočnej sile a energii ho nijakým spôsobom nepoškodzuje. Ani po dlhých rokoch praxe sa v spoločnosti A SERVIS LIPKA, s.r.o. neobjavil prípad, žeby bol kotúčový stroj príčinou poškodenia koberca.

Rotačná energia tohoto technického zariadenia dokáže vlas každého koberca krásne nadýchať, napriamiť a prevzdušniť. Takže po skončení všetkej práce získava plocha vyčisteného koberca príjemný, hebký a nezašliapaný vzhľad a klient môže byť viac ako spokojný.

Na…

rýchle čistenie kobercovNa druhej strane, iba stroj a jeho vysoký výkon by na čistý koberec nestačili. Spoločníka kotúčového stroja predstavuje unikátna a nesmierne účinná čistiaca chémia. Vďaka jej výnimočným vlastnostiam dokáže firma A SERVIS z koberca odstrániť všetky nečistoty, vrátané tých, ktoré sa po dlhom čase užívania usadili v hĺbke jeho štruktúry.

Aktívna pena, vznikajúca pri postupnom prenikaní do koberca na seba nabaľuje všetku špinu, nečistoty, roztoče i alergény, čo logicky vedie k postupnému vyčisteniu koberca. Aj tu možno cítiť jasný a celkom zásadný rozdiel v technológii, medzi hĺbkovým strojovým čistením a zastaranou extrakčnou metódou. 

Strojové hĺbkové čistenie, ako rokmi preverený a spoľahlivý postup čistenia kobercov, pre každého klienta A SERVIS však znamená nielen krásne čistý a doslova nadýchaný koberec, ale aj výnimočnú hygienickú čistotu, a to po celej jeho ploche, až do hĺbky štruktúry.

Zákazník…

hĺbkové čistenie kobercovZákazník sa tak na konci práce A SERVIS môže úprimne tešiť z precízne vydezinfikovaného a príjemne rozvoňaného kobereca. Aj toto predstavuje výnimočný a zaujímavý bonus, ktorý firmy s extrakčným čistením technologicky nedokážu, ergo ani ponúkať nemôžu.

Ešte je tu aj tretí krok hĺbkovej metódy, ktorý sa nesmie vynechať. Jeho protagonistom býva vysokotlaký, trojmotorový vysávač. Koberec zákazníka dokáže zbaviť zbytkov nečistôt, roztočov i alergénov, ktoré sa vďaka kotúčovému stroju a použitej chémii z jeho vnútornej štruktútry uvoľnili. To je celkom zásadné.

S pomocou trojmotorového vysávača rieši spoločnosť A SERVIS LIPKA aj problém zvyškovej vody v koberci. Zariadenie zvládne odsať všetku zvyšnú vodu a vlhkosť, takže zákazník nemusí čakať, kým sa plocha finálne vysuší. Zároveň môže po skončení vysávania danú miestnosť hneď využívať.

Toto…

dezinfekčné čistenie kobercovToto je ďalší, veľmi markantný rozdiel medzi extrakčnou metódou a strojovým čistením. Extrakcia musí spoliehať na trpezlivosť klienta. Ktorý – chce, či nechce – musí po skončení čistiacich prác čakať, kým jeho koberec celkom vyschne. Takéto čakanie ale môže trvať od troch do deviatich hodín, a to je v dnešnej dobe jednoducho nepredstaviteľné.

Keď zamestnanci A SERVIS skončia aj s treťou etapu čistenia –  teda s vysávaním – dostáva zákazník upratovacej do užívania kompletne a dokonale vyčistený, vydezinfikovaný, suchý, a  popritom viditeľne nadýchaný koberec.

Z pohľadu zákazníka hrá dôležitú rolu ešte aj iná, menej komunikovaná skutočnosť. Hĺbkové strojové čistenie v rukách zamestnancov firmy A SERVIS LIPKA vždy fungovalo a funguje na sto percent. Treba preto jasne zdôrazniť, že akékoľvek obavy klientov spojené s konečným vzhľadom a kvalitou koberca nie sú zo strany verejnosti vôbec namieste.

Tento…

strojové čistenie kobercovTento vyvážený a preverený systém čistenia si vie navyše s dokonalým prehľadom poradiť aj rôznymi pachmi a nepríjemnými arómami, ktoré sa v priestoroch často vyskytujú. Domácnosť aj firmy takýchto druhov pachov „ponúkajú“ desiatky. Spoločnosť A SERVIS LIPKA však dokáže k plnej spokojnosti klienta vyriešiť aj tento problém.

Takže práve tejto profesionálnej firme – A SERVIS LIPKA – sme zverili naše firemné koberce, ktoré dostali poriadne zabrať počas spomínanej párty. Treba tu s radosťou a zadosťučinením povedať, že celý proces prebehol maximálne kvalitne, bez akýchkoľvek kompilkácií a priniesol jedinečný výsledok.

S firmou sme sa dohodli vlastne obratom, keďže nám vyhovoval termín, cena aj podmienky. Ani nie za 48 hodín sa nám predstavila dvojica profíkov, ktorí prišli usmiati, pripravení a technicky dokonale vybavení.

Pravdou…

cena čistenie kobercovPravdou je, že som sa trochu obával tých fľakov od červeného vína, keďže koberec je vysoký a svetlosivý. Mapa po tmavom víne tak svietila do ďaleka a príliš veľa optimizmu vo mne nevzbudzovala. Páni sa však dali počuť, že to ich strojová metóda zvládne, lebo podobných prípadov majú za sebou celé tucty.

Dostali teda čas a priestor na svoju odbornú prácu. Neviem už presne odhadnúť, či to bolo viac alebo menej ako dve hodiny, ale páni dali na vedomie, že skončili. A hovorím to bez preháňania. Už od dverí sa koberec ukázal v dokonalej kondícii.

Po škvrnách od vína alebo mastnote nebolo ani pamiatky. Miestnosť dýchala sviežosťou, čistotou a príjemným odérom kvality, takže som mal veľkú radosť, že všetko tak dobre dopadlo. Zamestnanci A SERVIS mali neustále dobrú náladu, čo svedčilo o ich skúsenostiach a dlhoročnom profesionálnom odhade, čo koberec naozaj potrebuje.

Navyše…

rady ako vyčistiť koberecNavyše nás informovali, že pri čistení použili špeciálny druh chémie, ktorá ďalšie čistenie značne uľahčuje, takže v budúcnosti nebude potrebný tak náročný proces. Keď som si uvedomil, koľko nás čistenie stálo, aká je výsledná kvalita a koľko času firma A SERVIS potrebovala. Bol som sám na seba hrdý. Že som vybral práve túto spoločnosť.  

Veľmi rád tak môžem služby firmy A SERVIS LIPKA odporučiť aj vám, lebo ochota, ústretovosť a profesionálny prístup k práci aj klientovi sú hodnoty, ktoré dajaké peniaze sotva vyvážia. Jednoducho ide o výnimočnú firmu na ktorú sa človek môže spoľahnúť vo všetkom.