V upratovacej firme pracujem už niekoľko rokov a dodnes ma tá robota baví. Je pritom jedno, či máme čistiť koberce alebo umývať okná. Každé ráno mám z príchodu medzi kolegov dobrý pocit a teším sa na nový deň. Prirodzene, okrem práce mám aj svoju rodinu a zopár koníčkov. A medzi nimi je na prvom mieste je biliard.
S partiou priateľov hráme nielen medzi sebou, ale vymetáme i rôzne turnaje, takže tréningy a debaty okolo zeleného stola patria k našej dobre zohratej partii už roky. Nedávno sa jeden takýto tréning náhodne spojil aj s mojou profesiou vo firme A SERVIS LIPKA, s.r.o., čistenie kobercov Žilina.

Hrávame v kulturáku..

Hrávame v kulturáku, v menšej miestnosti s trojicou stolov. Výhodou, ktorú ocení snáď každý chlap je fakt, že stačí len prejsť cez chodbu a stojíte pri barovom pulte reštiky, takže smädom, ani hladom trpieť nezvykneme. Ako hovorím, mali sme spoločný tréning. Bola tu celá partia, takže sa hralo, sem-tam len postávalo, aj kibicovalo. Netuším, kto s tým začal, ale odrazu sa dvaja kamoši začali dohadovať ako malé deti.
Vraj tepovanie kobercov je dnes úplný prežitok, aj tak sa tým nič podstané nevyrieši, koberec o pár týždňov vyzerá rovnako, no ženy pokoj nedajú. Už ho skrátka nebaví kľačať na kolenách, ťahať po koberci vedro s tepom a kefou šúrovať zašlú špinu. Druhý mu oponoval. Treba si domov objednať firmu s extrakčným čistením a budeš mať svätý pokoj. A tomu môžeš na sto pro veriť, lebo hovorím z vlastnej skúsenosti.

 

cistenie kobercov

ČISTENIE, PRANIE-KOBERCOVNechtiac som tie reči započul…

 

Nechtiac som tie reči započul a nedokázal v sebe potlačiť úsmev. Tváril som sa, že o nič nejde, no ktosi si spomenul, že pracujem v upratovacej firme a už to nešlo zastaviť. Ok, chlapi, dajme break, kávu a ja vás skúsim trochu nasmerovať. Snáď sa vám niečo z toho bude doma hodiť a ktovie, možno to ocenia i vaše ženy a vy si u nich šplhnete.   

Vyjasnime si na úvod niektoré pojmy a dojmy, aby sme nemárnili čas, ktorý chceme a musíme venovať biliardu. Započul som tu slovo tepovanie, takže s odrazme od neho. Neviem ako vy, ale okolo mňa sa tepovanie vznášalo od puberty.

Žiaľ, mama nebola s ručne vytepovaným kobercom nikdy spokojná. Raz zostal príliš mokrý, inokedy mal všelijaké čudné fľaky, prípadne sme to zase len obrblali, takže si to radšej mohla urobiť sama. Skrátka, také spoločné tepovanie dokáže v rodine spríjemniť predsviatočný čas ako málo čo iné.
ČISTENIE, PRANIE-KOBERCOV
Pokrok ale nezastavíš, takže dnes sa bežné tepovanie zmenilo na extrakčné čistenie, zrealizuje vám ho profi firma, ktorá ku vám prichádza s multifunkčnou technikou a príslušnou chemickou výbavou. Zdalo by sa teda, že nová technika tepovanie posunula na vyšší level.

Ktorýsi z mojich biliard kolegov túto myšlienku podporil súhlasným konštatovaním, že to isté si myslí i jeho žena, ktorá na extrakčné čistenie vraj nedá dopustiť. Ok, tak si teda povedzme, ako táto metóda funguje, doplnil som ho. Koniec-koncov, nie je to predsa žiadna alchýmia.

 

 

Pri extrakčnom spôsobe čistenia…

Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek

Pri extrakčnom spôsobe čistenia do koberca dostaneme primerané množstvo roztoku teplej vody a zvolenej chémie. V tomto nám pomáha tepovač, inak nazývaný extraktor, ktorý vytvára hustú penu. Tá pomaly preniká do koberca a vyplavuje z neho špinu a ďalšie nečistoty. Chémia sa potom nechá istý čas pôsobiť, aby sa následne poriadne povysávala, takže zákazník získa čistý koberec, ktorý…

…ktorý až tak čistý nebýva, lebo táto metóda má svoje muchy, že? To mi reči skočil ďalší člen nášho biliardového tímu. Bolo vidno, že hovorí z vlastnej skusenosti. Nadviazal som na jeho poznámku. Máš pravdu, nejaké chybičky krásy tu vždy boli a sú, potvrdil som.

Treba priznať, že extrakčná spôsob čistenia nikdy nepreniká do hĺbky koberca, takže všetku špinu sa celkom odstrániť nepodarí. Navyše sa občas pri sušení zachytí rovno na povrchu, čo vytvára dosť nevzhľadné škvrny, ktoré mnohých klientov odradia a nemilo prekvapia. No, ani sa im nedivím, to je predsa na hnev.

cistenie kobercovOkrem toho sa vytepovaný koberec suší pomerne dlho, keďže táto metóda využíva značné množstvo vody. Občas trvá tri, niekedy až deväť hodín, kým je koberec celkom suchý. Navyše by sa po vlhkej ploche ani nemalo ktovieako chodiť, lebo na ňu ľahko prenesieme nečistoty z okolia. Á, tak preto sme doma čistievali koberce vždy len večer, takmer pred spaním čo? Pridal sa ku mne niekto ďalší.

 

 

Fajn, takže takto funguje staré dobré tepovanie,

 

nadviazal ktorýsi kolega. Ako ale čistí koberce tá tvoja firma? Nejako inak alebo ešte lepšie?  Máš úplnú pravdu, prisvedčil som. Firma A SERVIS LIPKA čistí koberce inak a lepšie.Hĺbkové Čistenie Kobercov a sedačiek Z našej partie biloboardu sa poniektorí zvedavo zamrvili, iní pousmiali. Čakali, čo na nich teraz vybalím.
 
Robím vo firme už niekoľko rokov a na trhu máme viac ako dobré meno. Sme proste na špici a rád s tým pochválim. Je pravda, že naša metóda čistenia kobercov je iná ako extrakčná. Obecne vzaté je modernejšia, učinnejšia a šetrnejšia, i keď o malý kúsok drahšia, ale každý poznáme tú známu múdru vetu o kupovaní lacných vecí a výhodách tých drahších.

Našim klientom ponúkame systém hĺbkového strojového čistenia, čo je metóda, ktorú na trhu robíme my a zopár iných. To hlavné, čo nás vždy zaujímalo a zaujíma je spokojnosť našich zákazníkov. Tých však rok od roku pribúda, čo bude iste znamenie, že to zrejme robíme dobre a ľudia sú s našimi službami spokojní.

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?Srdcom našej metódy boli, sú a ostanú, hlavne precízne vyškolení a skúsení ľudia, ktorí zvládajú svoju robotu vždy na jednotku. Jedným dychom, ale tiež dodávam, že bez sofistikovaných, výkonných strojov a jedinečnej čistiacej chémie, by sme v našom dlhoročnom snažení neboli ani poloviční.

Takže hĺbkové strojové čistenie. Prvú fázu tvorí krok, ako dostať do hĺbky a samej podstaty koberca unikátny chemický roztok od firmy Bosch RTS, ktorý vo svojej brandži nemá konkurenciu. Pri tejto robote nám skvele pomáha kotúčová výkonná mašina s rotujúcimi kefami. Mnoho žien sa nás pýta, či ten stroj koberec nepoškodí, ale pokiaľ si pamätám, nestal sa ešte žiadny podobný prípad, kde by sa o dajakom poškodení dalo, čo i len teoreticky, uvažovať. Takže istota, bezpečnosť a kvalita.

 

 

Vďaka rotujúcim kefám…

Ako vytepovať koberce s dlhým vlasom?
Vďaka rotujúcim kefám sa tak chémia dostane až na samú dreň koberca, odkiaľ bez rešpektu uvoľní všetku špinu, roztoče, alergény a rokmi dobre ukryté nečistoty. Musím vám povedať, že okrem čistenia koberec týmto spôsobom aj dokonale dezinfikujeme, čo o svojej robote iní vyhlásiť nemôžu. A tento pozoruhodný bonus oceňujú nielen rodiny s malými deťmi, milí priatelia, usmial som sa na kamošov.

Druhá fáza našej roboty spočíva v poriadnom vysávaní. Ale pozor, táto super mašina má tri silné motory, ťažká je až boh bráni a s jej mega energiou vysajeme vlastne celkom všetko. V jej filtri preto skončí nielen to, čo účinná kozmetika nekompromisne vyhnala z koberca, ale aj takmer všetka vlhkosť, ktorá sa počas čistenia do koberca dostala. Vo finále tak od nás klient dostáva vzorovo čistý, hĺbkovo vydezinfikovaný, a vlastne celkom suchý koberec. A to je ďalší vítaný bonus, ktorý sa klientovi skrátka hodí.

No, tak to je už vážne rozdiel, naznačil kolega. Ako ťa tak počúvam, asi by som fakt radšej siahol po tej vašej firme, čo? Nechať si koberec čistiť s vedomím, že na ňom budú zase nejaké fľaky po tepovaní alebo sa nám bude sušiť celé hodiny, či počas noci, to ma nijako neláka, nehovoriac o tom, že moja žena je na upratovanie ako drak, zduplikoval kolega ešte raz.

Ok páni, môžeme teda s exkurziou do sveta čistenia kobercov skončiť a vrátime sa ku stolom a tágam, súhlas? Napadlo ma však ešte, že taký malý príklad, či jedna nedávna, celkom čerstvá príhoda by všetky moje profesorské slová a myšlienky ešte viac oživili. Takže mi dajte, prosím, ešte minútku-dve navyše.

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

 

To bolo tak.

 

Pred pár dňami sme dostali od istej pani objednávku, ako inak, na čistenie koberca. V slúchadle bola dosť vytočená. Ako sme pochopili, z dvoch hlavných dôvodov. Sama nám povedala, že sa hnevá sama na seba a potom na firmu, ktorá jej mala s čistením koberca pred časom pomôcť. Škoda mlčať, dorazila svoju úvodnú reč.

Vtedy vraj mala u seba na návšteve sestru a jej dcéru. Ona sama má syna aj dcéru, takže deti sa nesmierne vytešovali a ako škôlkari si rýchlo našli v obývačke zábavu. My, ako matky sme sedeli v kuchyni pri káve a decká zostali v izbe. Keďže boli krásne ticho, ba ani občasné výchovné nakuknutie nič neavizovalo, obidve ženy sa uspokojili a preberali všetko možné.

Korunu tomu nasadila pokojná hláška jeden z mamičiek, že sa dnes deti veľmi pekne hrajú, zdá sa, že na princezné, takže obom ženám k zaslúženej káve pribudol aj zákusok. Celý byt vzápätí a nebadane, zaplnila takmer čítanková nedeľná pohoda. Asi po hodine pestrého ženského rozhovoru sa domáca pani predsa len na chvíľu odtrhla a vkročila do obývačky.Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

Myslím, že jej v tom okamihu jej káva, ale i kalorický zákusok značne zhorkli. Časť jej svetlého kobereca bola totiž pokrytá stopami červeného rúžu, make-up farbičiek, čiernych ceruziek na očné linky a inej dámskej, skrášľovacej alchýmie. Nehovoriac o tom, že v podobnom duchu boli zmaľované aj deti i bábiky.

V sekunde sa síce objavila aj sestra, ale už s tým nič nenarobili. Deti skrátka krášlili všetko okolo seba a tvorivo použili to, čo našli v kozmetickom kufríku. Bezhraničné nadšenie a nová hra ich však celkom pohltili, takže sa z tvorivosti ušlo aj nešťastnému kobercu, a nie málo. Proste, rodinná nedeľa ako má byť, aj keď s trochu pozmenenou vizážou, pravda.  

 

 

Ženy všetky decká obratom odmaľovali,

 

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúneniaodoslali do detskej a spoločne sa pokúšali zbaviť svetlý koberec nového make-upu. Žiaľ, nešlo to takmer vôbec, takže dopili kávu, pobalili kozmetiku a zanadávali si na chlapov, lebo ryby alebo futbal sú im prednejšie ako rodinný život. Tak, či tak to na veci nič nezmenilo, a domáca pani musela zavolať upratovaciu firmu.

Ako nám potom vysvetľovala, tá firma jej ponúkala finančne výhodné a rýchle extrakčné čistenie akéhokoľvek koberca. V tom momente to vnímala skôr na pol plynu, lebo videla  hlavne svoj zmachlený, takmer poničený koberec. Upratovacia partia ale dané slovo splnila. Firma jej koberec vyčistila, aj keď z pohľadu nárokov domácej pani to žiadna veľká sláva nebola, no aspoň stres bol preč.

Ráno, keď sa koberec celkom vysušil, na ňom však zase našla stopy po maľovátkach, dokonca ďalšie škvrny, ktoré tu predtým neboli. Ostala v šoku a firmu ihneď žiadala o rýchlu nápravu. Dobre vedela, že reklamácia bude na dlhé lakte, no koberec potrebuje pomoc ihneď. Neostalo tak nič iné, ako skočiť na web a hľadať iný prístup, inú firmu a iné riešenie.

Padli sme jej pomerne rýchlo do oka, keďže si o firme A SERVIS LIPKA našla kopu pozitívnych odkazov, kladných recenzií a klientských poďakovaní. Aha, takže na webe ste s firmou dobre zapísaní, reagoval na tieto slová kamarát od biliardu. To je predsa jasné, ľudia na webe reagujú, hľadajú, vymieňajú si informácie a vedia si navzájom poradiť, čo sa im vyplatí a tak, dodal som stručne.  

 

Tepovanie, čistenie kobercov a čalúnenia

S pani sme sa teda telefonicky dohodli na fixnom termíne…

 

a o dva dni sme stáli u nej v obývačke. No, a s kobercom mala úplnú pravdu. Hravé, vynaliezavé deti, ale ja predchádzajúca, lacnejšia snaživá firma, dali tomu nešťastnému kobercu poriadne zabrať, takže nervozitu našej klientky sme jednoznačne chápali.

Zo svetlej, veľmi decentnej okrovej farby sa zmenil na akýsi popolavý, či skôr kalne neurčitý odtieň a celá miestnosť s ním vyzerala dosť nepekne. A tie nové škvrny a fľaky? Ako som už povedal, boli ukážkou technologického rizika, ktoré zastaralá a dnes málo účinná extrakčná metóda so sebou nesie. V tomto prípade sa ukázala v dosť zlom svetle. 

Ale neprišli sme kvôli rečiam a odborným posudkom. Mladú ženu sme vopred s kolegom ubezpečili, že jej koberec naše hĺbkové strojové čistenie celkom iste zvládne, takže sa jej viditeľne uľavilo. Zatvorila sa na čas do vedľajšej izby a my sme začali so svojou prácou. Poviem vám, bola to síce bežná zákazka, ale obom nám na nej akosi viac záležalo.

čistenie kobercov, sedaček, čalúnenia
Koberec bol vážne veľmi pekný a detské hry si proste miesto, spôsoby a hračky nevyberajú. Zároveň sme sa snažili napraviť aj galibu, ktorú po sebe zanechala minulá firma, takpovediac konkurencia, keďže v mnohom išli tie chyby aj trochu mimo nich. Našej overenej metóde však bezvýhradne veríme, a preto sme boli na sto percent presvedčení, že o hodinku predstavíme koberec ako nový.

A tak aj bolo. Domáca pani sa po našom pozvaní prišla sama presvedčiť ako všetko dopadlo. Jej reakcia hovorila jasne. S takmer dievčenským výsknutím nám vlastne poďakovala a bežala si po telefón. O malú chvíľu sme započuli, že z predsiene zrejme hovorí so svojou sestrou a farbisto jej popisuje, čo sme s tým kobercom dokázali. My sme sa ale medzitým už balili a mali z našej roboty dobrý pocit.

Odrazu sa však naša klientka objavila usmiata medzi dverami. Chce sa vraj nás ešte spýtať, či vezmeme objednávku aj jej sestry. Býva totiž v dome a kobercov má pomere veľa, takže áno, beriete to? A potom, že make-up na koberci sú len samé starosti. Nám a našej firme A SERVIS LIPKA priniesol v jeden deň dvojnásobnú radosť.